Celem głównym projektu jest :

Pogłębienie bezpośrednich kontaktów sportowych i edukacyjnych miedzy szkołami z Nowego Targu i Kieżmarku na polsko-słowackim obszarze pogranicza zmierzające do integracji regionu.

Cele bezpośrednie to:

• Rozwój dobrosąsiedzkiej współpracy przygranicznej pomiędzy szkołami podstawowymi z Nowego Targu i Kieżmarku w zakresie sportu, w tym również sportu traktowanego jako element polityki prozdrowotnej, - Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie promocji sportu, zdrowia oraz współpracy polsko-słowackiej
  • Wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami i klubami sportowymi.

Cele niniejszego projektu wpisują się doskonale w cele określone dla III osi priorytetowej tzn. − ”Nawiązanie i wzmocnienie bezpośrednich kontaktów pomiędzy polską i słowacką społecznością na terenach przygranicznych”, oraz – „Tworzenie bazy dla kolejnych projektów w przyszłości”.