Grupami docelowymi projektu są uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Z punktu widzenia projektu grupy docelowe można scharakteryzować w następujący sposób:
Uczniów polskich i słowackich, cechuje duże zróżnicowanie w stopniu zaangażowania się w sport. W wyniku projektu młodzież zwiększy swoje zainteresowanie sportem, nie tylko biernym oglądaniem, ale także aktywnym jego uprawianiem. Projekt pokazuje, że przez sport buduje się wartości takie jak: umiejętność pracy zespołowej, odpowiedzialność czy wytrwałość, które są bardzo pożądane w dorosłym życiu.
Nauczyciele polscy jak i słowaccy, dzięki wdrożeniu opracowanego pakietu edukacyjnego i szkolenia,  zostaną wyposażeni w narzędzia metodyczne pozwalające na włączanie sportu do nauki i procesu wychowania.
Rodzice polscy i słowaccy, sami finansują rozwój sportowy i karierę sportową swoich dzieci. Jednakże nie wszystkich rodziców stać na finansowanie rozwoju sportowego dzieci. Dzięki zakupionemu w ramach projektu sprzętowi możliwe będzie wyławianie talentów sportowych pochodzących także z rodzin uboższych.
Dzięki projektowi możliwa będzie budowa trwałych relacji pomiędzy szkołą a rodzicami.